Baidarių maršrutai

Baidarių maršrutai

Jau dešimtas sezonas, kaip teikiame baidarių nuomos paslaugos Zarasų ir Ignalinos rajonuose. Upėse, kurios teka Gražutės, Sartų, Labanoro regioniniuose parkuose ir Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje. Baidarių žygis šiuose parkuose Jus sužavės savo unikalia gamta, išlikusiais etnografiniais pastatais ir lankomų turistinių objektų gausa bei įvairove. Upės teka saugomose teritorijose, tad Jūsų poilsiui netrukdys urbanizuoti kraštovaizdžiai.

baidarių maršrutai

Jeigu Jus domina baidarių nuoma Zarasuose, tai mūsų turimi baidarių maršrutai, kuriuos galime pasiūlyti plaukti:  Šventosios upė ir Nikajos upė. Galite rinktis kelias Šventosios upės atkarpas, viena teka Gražutės regioniniame parke, kita atkarpa teka Sartų regioniniame parke. Rinktis Nikajos upė patartina tiems, kurie mėgsta plaukti laukine gamta, kadangi ši upė teka žmogaus nepaliestas gamtos teritorijas. Baidarių nuomai Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje galime pasiūlyti Būką, kuri teka pro etnografinius kaimus. Labanoro regioninio parko teritorijoje siūlome Jums išbandyti Kiaunos ir Žeimenos upes.

Baidarių žygis Šventosios upe sužavės Jus savo unikalia gamta, plaukdami 16 kilometrų galėsite pastebėti kaip upė atrodo jos tėkmės pradžioje ir kaip atrodo maršruto pabaigoje. Praplauksite ežerus, kurie visi yra skirtingi, Luodykščio ežere žydi daugybė vandens lelijų, Ūparto ežere pastebėsite koks jis yra negilus, taip ir norėsis išlipti pasimaudyti, o Antalieptės marios paliks Jums įspūdį savo salynų ir pusiasalių gausa.

Baidarių nuoma Nikajos upe taps įsimintina tiems, kurie mėgsta plaukti unikalia gamta, kuriai nėra padaręs įtakos žmogus. Prie šios upės yra tik kelios gyvenamos sodybos, vieninteliai į Nikajos upę užklystantys žmonės – žvejai ir baidarininkai. Ši upė pasižymėjo tuo, kad prie jos buvo daug vandens malūnų, dar dabar galima pamatyti du iš jų: didžiulis apgriuvęs akmeninis vandens malūnas ir veikiantis medinis malūnas.

Baidarių žygis Būkos upe tinkamas tiems, kurie prieš arba po žygio mėgsta aplankyti daug turistinių objektų. Kadangi netoli šios upės jų yra tikrai nemažai, net plaukiant jų galima aplankyti kelis. Plaukiant baidarėmis Būkos upe Jūs praplauksit etnografinius Šuminų ir Strazdų kaimus, Ilgasalę, Ginučių vandens malūną, plauksite pro Ladakalnis, Ginučių piliakalnį ir kitus įdomius turistinius objektus.

Kiaunos upė pasižymi vingiuotumu ir siaurumu, tačiau upę papildo iš Labanoro girios įtekantys šaltiniai ir upeliai, todėl šį maršrutą praplauksite greitai. Baidarių nuoma Kiaunos upe tinkamas pasirinkimas tiems, kurie nori plaukdami pasigrožėti upe ir aplinkiniai vaizdais bei plaukti nesunkiai.