Baidarių nuoma Nikajos upe

Baidarių nuoma Nikajos upe

Baidarių nuoma Nikajos upe

Ilgis: 17 km.
Trukmė: 5 val.

Baidarių žygis Nikajos upe prasideda netoli Auslo ežero, žygio pabaiga yra Zarasų mieste. Nikajos upė pasižymi tuo, kad dar XX amžiuje joje buvo gausu vandens malūnų, tačiau dabar yra išlikę tik du: pirmąjį žygio metu sutiksite akmeninį Štadvilių malūną, kuris jau yra apgriuvęs, netoli jo stovi ir antrasis, dabar dar veikiantis Šlyninkos malūnas, kuriame galima užsisakyti pavalgyti arba pasivaikščioti po malūno teritoriją.

Nikajos upės kraštovaizdis ir gamta yra unikali, kurios nėra sugadinusi žmogaus ranka. Čia nesutiksite gyvenamų sodybų, o vieninteliai čia apsilankantys žmonės – baidarininkai ir žvejai. Upė yra siaura ir srauni, todėl joje yra malonu tiems, kuriems nepatinka plaukti ežerais, vienintelis ežeras baidarių žygio Nikajos upe bus Zaraso ežeras, pačiame maršruto gale. Upės vaga teka skirtingomis teritorijomis, vienu metu pievomis, kitu jau pelkėmis arba miškais. Todėl šis maršrutas rekomenduojamas tikriems gamtos mylėtojams, kuriems patinka natūrali gamta ir nebijo iššūkių.

Baidarių nuoma Nikajos upe yra ypač tinkama tiems, kurie plaukdami nori aplankyti istorinius ir gamtinius lankytinus objektus. Pasirinkę žygį Nikajos upe Jūs praplauksite beždžionių tiltą, XX amžiaus akmeninį malūnas Štadviliuose, Šlyninkos malūną, Zaraso ežero Didžiąją salą. Pabaigus maršrutą Zarasų mieste taip pat galėsite aplankyti daug lankytinų objektų.

Baidarių nuoma Nikajos-Laukesos upe į Latviją

Ilgis: 17 km.
Trukmė: 5 val.


Jeigu pasirinkote baidarių nuomą Nikajos upe, Jums gali būti aktuali nakvynė Zarasų rajone, kur būtų arti maršruto pradžia.