Baidarių nuoma Šventosios upe

Baidarių nuoma Šventosios upe

Baidarių nuoma Šventosios upe

Ilgis: 16 km.
Trukmė: 6 val.

Baidarių žygis Šventosios upe prasideda Luodžio ežere, kur iki upės tereikės plaukti vos 100 metrų. Jeigu renkatės vienos dienos plaukimą, maršruto pabaiga yra Antalieptės marios, kurios Jus sužavės savo salynų ir pusiasalių gausa. Plaukiant šiuo maršrutu Jūs pamatysite kaip skiriasi Šventosios upė Jums pradėjus plaukti maršrutą ir jį pabaigus. Pradžioje ji yra siaura, kadangi čia Šventosios upė tik pradeda susidaryti, maršruto pabaigoje ji jau tampa platesnė, nes upę vandeniu papildo vis daugiau upelių ir ežerų.

Maršrutas yra vienas vaizdingiausių, nes aplinkui yra vien saugomos teritorijos, čia yra Gražutės regioninis parkas. Būtent dėl šios priežasties gamta nėra tokia urbanizuota ir sodybų aplink upę beveik nėra, todėl Jūsų ramiam poilsiui niekas netrukdys. Baidarių nuoma Šventosios upe paliks Jums daug prisiminimų, nes plaukiant galėsite pastebėti kaip per keliasdešimt kilometrų plaukiant baidarėmis upe pasikeičia aplink esantis kraštovaizdis. Šioje Šventosios upės atkarpoje reikės perplaukti keletą ežerų, pirmasis Jūsų maršrute bus Luodykštis, kuriame yra daug baltųjų vandens lelijų, kitas maršrute bus pušimis apaugęs Asavo ežeras, trečiasis Asavėlis – kurio net nepajusite ir paskutinis Ūpartas, kuris atrodys tiesiog kaip išplatėjusi upė.

Ši Šventosios upės trasa puikiai tinkama tiems, kurie nori iš arčiau susipažinti su Aukštaitijos krašto gamta, kraštovaizdžiu, nes šioje atkarpoje rasime viską, kas būdinga šiam regionui: upę, kuri jungiasi ežerais, miškus, pievas ir laukinę gamtą. Jūsų patogumui, jeigu nenorite plaukti baidarėmis viso maršruto, baidarių žygį galima sutrumpinti ir iki 3, 4 ar 5 valalandų. Šio maršruto pabaigoje yra stovyklavietė, kurioje galėsite patogiau įsikurti pabaigę žygį.

Gražutės regioniniame parke yra daugybė lankomų objektų, kuriuos rekomenduojame pamatyti lankantis šiame krašte. Netoli baidarių žygių pradžios yra Salako miestelis, kuriame yra jūrų muziejus, Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia, senosios totorių kapinės, čia galima pradėti ir pėsčių žygį specialiai įrengtu taku arba dviračių žygį Zarasų rajone. Salako miestelyje taip pat galite rasti Gražutės regioninio parko lankytojų centrą, kur Jums bus suteikta visa reikalinga informacija apie šio krašto lankomus objektus.

Baidarių nuoma Šventosios upe Sartų regioniniame parke

Ilgis: 19 km.
Trukmė: 4,5 val.

Baidarių žygis šios Šventosios upės atkarpoje prasideda Paščio ežere, maršruto pabaiga Užpalių miestelyje prie Užpalių užtvankos. Nors maršruto ilgis yra 19 kilometrų, tačiau šis atstumas yra įveikiamas greičiau, nei 5 valandas. Kadangi šioje atkarpoje yra stipresnė srovė, nėra ežerų ir mažesni upės vingiai. Ant Šventosios upės krantų yra išlikusios senų vandens malūnų akmeninės sienos. Upė pasižymi itin vaizdingu kraštovaizdžiu, ir puikiai tinka ramiems plaukimams, jeigu norite pasimėgauti aplink esančiai gamtos vaizdais.

Pasirinkus baidarių nuomą šioje Šventosios upės atkarpoje pamatysite daug vandens paukščių, atkarpoje yra miškingų teritorijų, todėl, jeigu būsite atidūs, pamatysite ir miško gyvūnų. Ant upės krantų yra daug įrengtų poilsinių stotelių, kuriose yra patogu išlipti pasimaudyti, pailsėti ar pavalgyti.

Dviejų dienų baidarių žygis Šventosios upe

Ilgis: 31 km.
Trukmė: 11 val.

Baidarių žygis prasideda Luodžio ežere, kur iki upės irkluoti reikia vos 100 metrų. Pasirinkus dviejų dienų baidarių žygį Šventosios upe, Jūsų žygio pabaiga būtų Antalieptės miestelyje, netoli Antalieptės hidroelektrinės, dėl kurios, užtvenkus Šventosios upę, susidarė Antalieptės marios. Nors Antalieptės marios yra dirbtinis vandens telkinys, tačiau visi gamtos mylėtojai pripažįsta, tai vienas gražiausių ežerų Lietuvoje, kadangi Antalieptės marios yra gausios salomis ir pusiasaliais.

Baidarių žygis Šventosios upe yra puikus pasirinkimas. Čia Jūsų laukia vaizdingi krantai, kuriuose galima lengvai išlipti pasimaudyti arba papietauti. Šioje atkarpoje yra grakštūs upės vingiai, aplinkui auga įvairių rūšių medžiai, bet dažniausiai tai yra spygliuočiai miškai. Upės vidutinis gylis siekia maždaug 1,5 metro. Upėje tyvuliuoja švarus vanduo ir smėlingos seklumos. Pakeliui yra patogių stovyklaviečių. Viena iš vaizdingiausių – Asavo ežero dešiniajame krante esanti su didelėmis pušimis ir patogiu krantu išsimaudyti, Čia galite sustoti pertraukėlei.

Netoli šio baidarių maršruto yra daugybė lankomų objektų: Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia, Salako pažintinis takas, Vidos Žilinskienės Jūrų muziejus Salake, Luodžių dvaras, Degučių pažintinis takas, Energetikos muziejus, Antalieptės Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčia, Napoleono akmuo, Verslavos piliakalnis, Antalieptės kraštotyros muziejus ir daugybė kitų.

Trijų dienų baidarių žygis Šventosios upe

Ilgis: 43 km.
Trukmės: 20 val.

Jeigu renkatės baidarių nuomą Šventosios upe tris dienas, Jūsų maršruto pradžia yra Gražutės regioniniame parke, Luodžio ežere, kur iki upės tereikia nuplaukti 100 metrų. O maršruto pabaiga yra Sartų regioniniame parke, Sartų ežere, į kurį įteka net penkios upės – Šventoji, Zaduoja, Zalvė, Kriauna ir Audra. Jeigu yra noro, galima tęsi toliau baidarių žygį plaukiant Šventosios upe ir plaukti baidarėmis ketvirtą dieną. Plaukiant šiuo maršrutu pamatysite daug skirtingų vaizdų, kurie Jus sužavės: pačioje pradžioje upė siaura, pušinga atkarpa tarp Luodžio ir Asavo ežerų, salingos Antalieptės marios, Antalieptės hidroelektrinė, Vasaknų tvenkiniai ir Dusetose atsiveriantys panoraminiai kraštovaizdžiai.

Plaukiant šiuo maršrutu, ir netoli jo, yra nemažai lankytinų objektų: Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia, Vidos Žilinskienės jūrų muziejus, Salako pažintis pėsčiųjų takas, Energetikos muziejus, Antalieptės hidroelektrinė, Šavašos pažintinis takas, Vasaknų dvaras, užlietos Antalieptės marių teritorijoje senosios paskendusios kapinės ir kiti objektai, kuriuos verta aplankyti.

Šventosios upė yra ilgiausia upė tekanti Lietuvoje, bendras upės ilgis yra 249 kilometrai. Šventosios upė – pagrindinis Neries intakas. Taip pat Šventosios upę išskiria iš kitų Lietuvos upių ir tai, kad joje yra daugiausiai salų – iš viso 79. Šventosios upė teka per tris regioninius parkus – Gražutės, Sartų ir Anykščių. Todėl baidarių nuoma Šventosios upe yra tinkama keliauti baidarėmis net ir savaitę!