Baidarių nuoma Šventosios upe

Baidarių nuoma Šventosios upe

Baidarių nuoma Šventosios upe

Ilgis: 16 km.
Trukmė: 6 val.

Baidarių žygis Šventosios upe prasideda Luodžio ežere, kur iki upės tereikės nuplaukti 100 metrų. Jeigu renkatės vienos dienos plaukimą, maršruto pabaiga yra Antalieptės marios, kurios Jus sužavės savo salynų ir pusiasalių gausa. Plaukiant šiuo maršrutu Jūs pamatysite kaip skiriasi Šventosios upė, kai pradėsite plaukti ir, kai pabaigsite maršrutą. Maršruto pradžioje ji yra siaura, kadangi čia Šventoji upė tik pradeda susidaryti, maršruto pabaigoje ji jau tampa platesnė, nes upę papildo vis daug upelių ir ežerų.

Maršrutas yra vienas vaizdingiausių, nes aplinkui yra vien saugomos teritorijos, čia yra Gražutės regioninis parkas. Būtent dėl šios priežasties gamta nėra tokia urbanizuota ir sodybų aplink upę beveik nėra, todėl Jūsų ramiam poilsiui niekas netrukdys. Baidarių nuoma Šventosios upe paliks Jums daug prisiminimų ir dėl to, nes pamatysite kaip per keliasdešimt kilometrų plaukiant su baidarėmis upe pasikeičia aplink upę esantis kraštovaizdis. Plaukiant šia Šventosios upės atkarpa reikės perplaukti keletą ežerų, pirmasis Jūsų maršrute bus Luodykštis, kuriame yra daug baltųjų vandens lelijų, sekantis maršrute bus pušimis apaugęs Asavo ežeras, trečiasis Asavėlis – kurio net nepajusite ir paskutinis Ūpartas, kuris atrodys tiesiog kaip išplatėjusi upė.

Šiame Šventosios upės ruože ji yra rami, dėl to ji yra puikiai tinkama tiems, kurie plaukia pirmą kartą su baidarėmis ir toms grupės, kuriose yra mažų vaikų. Jūsų patogumui, jeigu nenorite plaukti baidarėmis viso maršruto, galima baidarių žygį sutrumpinti ir iki 3, 4 ar 5 valalandų. Šio maršruto pabaigoje yra stovyklavietė, kurioje galėsite patogiau įsikurti pabaigę žygį

Gražutės regioniniame parke yra daugybę lankomų objektų, todėl pasibaigus Jūsų žygiui arba prieš žygį, galėsite susiplanuoti ką norėtumėte aplankyti su žygeiviais. Netoli baidarių žygių pradžios yra Salako miestelis, kuriame yra jūrų muziejus, Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia, senosios totorių kapinės, čia galima pradėti ir pėsčių žygį specialiai įrengtu taku arba dviračių žygį Zarasų rajone.

Baidarių nuoma Šventosios upe Sartų regioniniame parke

Ilgis: 19 km.
Trukmė: 4,5 val.

Baidarių žygio pradžia šios Šventosios upės atkarpoje yra Paščio ežere, maršrutą pabaigtumėte Užpalių miestelyje. Nors maršruto ilgis yra 19 kilometrų, tačiau šis atstumas yra įveikiamas greičiau, nei 5 valandas. Kadangi šioje atkarpoje yra stipresnė srovė, nėra ežerų ir mažesni upės vingiai. Ant Šventosios upės krantų yra išlikusios senų vandens malūnų akmeninės sienos. Upė pasižymi itin vaizdingu kraštovaizdžiu, ir puikiai tinka ramiems plaukimams, jeigu norite pasimėgauti aplink esančiai gamtos vaizdais.

Pasirinkus baidarių nuomą šioje Šventosios upės atkarpoje pamatysite daug vandens paukščių, visoje atkarpoje yra visą laiką miškingos teritorijos, todėl, jeigu būsite akylūs, pamatysite ir miško gyvūnų. Ant upės krantų yra daug įrengtų poilsinių stotelių, kuriose yra patogu išlipti pasimaudyti, pailsėti ar pavalgyti.

Dviejų dienų baidarių žygis Šventosios upe

Ilgis: 31 km.
Trukmė: 11 val.

Baidarių žygis prasideda Luodžio ežere, kur iki upės lieka 100 metrų. Pasirinkus dviejų dienų baidarių žygį Šventosios upe, Jūsų žygio pabaiga būtų Antalieptės miestelyje, netoli Antalieptės hidroelektrinės, dėl kurios, užtvenkus Šventosios upę, susidarė Antalieptės marios. Nors Antalieptės marios yra dirbtinis vandens telkinys, tačiau visi gamtos mylėtojai pripažįsta, tai vienas gražiausių ežerų Lietuvoje, kadangi Antalieptės mariose yra gausu salų ir pusiasalių, kurie marias padaro tik gražesnes. Šis baidarių žygis Šventosios upe puikiai tinkamai grupėms, kuriose yra pirmą kartą plaukiančių baidarėmis žmonių arba grupėje yra vaikų.

Baidarių žygis Šventosios upe yra puikus pasirinkimas, nes Jūsų laukia rami upė, vaizdingi krantai, kuriuos galima lengvai išlipti pasimaudyti arba papietauti. Šioje atkarpoje yra grakštūs upės vingiai, aplinkui auga įvairių rūšių medžiai, bet dažniausiai tai yra spygliuočiai miškai. Upės vidutinis gylis siekia maždaug 1,5 metro, todėl bet kuriuo metu patogu išlipti ir įlipti į baidarę. Upėje tyvuliuoja švarus vandens ir smėlingos seklumos. Pakeliui yra daug patogių stovyklaviečių, viena tinkamiausių, kadangi tai yra pirmosios dienos pabaiga, yra įplaukiant į Antalieptės marias, nuorodą rasite štai čia.

Netoli šio baidarių maršruto yra daugybę lankomų objektų: Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia, Salako pažintinis takas, Vidos Žilinskienės Jūrų muziejus Salake, Luodžių dvaras, Degučių pažintinis takas, Energetikos muziejus, Antalieptės Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčia, Napoleono akmuo, Verslavos piliakalnis, Antalieptės kraštotyros muziejus ir daugybė kitų.

Trijų dienų baidarių žygis Šventosios upe

Ilgis: 43 km.
Trukmės: 20 val.

Jeigu renkatės baidarių nuoma Šventosios upe tris dienas, Jūsų maršruto pradžia yra Gražutės regioniniame parke, Luodžio ežera, kur iki upės tereikės nuplaukti 100 metrų. O maršruto pabaiga yra Sartų regioniniame parke, Sartų ežere, į kurį įteka net penkios upės – Šventoji, Zaduoja, Zalvė, Kriauna ir Audra. Jeigu yra noro, galima tęsi toliau baidarių žygį plaukiant Šventosios upe ir plaukti baidarėmis ketvirtą dieną. Plaukiant šiuo maršrutu pamatysite daug skirtingų vaizdų, kurie Jus sužavės: pačioje pradžioje siaura upė, pušinga atkarpa tarp Luodžio ir Asavo ežerų, salingos Antalieptės marios, Antalieptės hidroelektrinė, Vasaknų tvenkiniai ir Dusetose atsiveriantys panoraminiai kraštovaizdžiai.

Plaukiant šiuo maršrutu, ir netoli jo, yra nemažai lankytinų objektų: Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia, Vidos Žilinskienės jūrų muziejus, Salako pažintis pėsčiųjų takas, Energetikos muziejus, Antalieptės hidroelektrinė, Šavašos pažintinis takas, Vasaknų dvaras, užlietos Antalieptės marių teritorijoje senos kapinės ir kiti objektai, kuriuos verta aplankyti.

Šventosios upė yra ilgiausia upė tekanti Lietuvoje, bendras upės ilgis yra 249 kilometrai. Šventosios upė yra pagrindinis Neries intakas. Taip pat Šventosios upę išskiria iš kitų Lietuvos upių ir tai, kad joje yra daugiausiai salų – jų upėje iš viso yra 79. Šventosios upė tek per tris regioninius parkus – Gražutės, Sartų ir Anykščių. Todėl baidarių nuoma Šventosios upe yra tinkama keliauti baidarėmis net gi ir savaitę!