Baidarių nuoma Kiaunos upe

Baidarių nuoma Kiaunos upe

baidarių nuoma Kiaunos upe

Ilgis: 17,4 km.
Trukmė: 5 val.

Kiaunos upė yra viena vingiuočiausių upių Rytų Aukštaitijoje,  čia vienas vingis seka kitą vingį. Ji teka Labanoro mišku ir Kiaunos kraštovaizdžio draustiniu, todėl aplinkui driekiasi akiai malonūs vaizdai. Baidarių žygį geriausia pradėti nuo Pakiauno kaime esančio tilto ir baigti toje vietoje, kurioje ji susikerta su Žeimena, netoli Kaltanėnų Jeigu nusprendėte žygį tęsti antrą dieną, ne bėda, šioje atkarpoje yra stovyklaviečių, todėl sekančią dieną galėsite plaukti Žeimena.

Ši upe yra siaura, tačiau visada vandeninga, nes ją papildo iš Labanoro miško tekantys upeliai. Baidarių žygis Kiaunos upe tinkamas ypač tiems, kurie nori keliauti nesunkiai, grožėtis aplinkiniais vaizdais ir mėgautis žmogaus nepaliesta gamta.

Dviejų dienų baidarių žygis Kiaunos upe

Ilgis: 30,5 km
Trukmė: 10 val.

Baidarių žygis Kiaunos upe prasideda Pakiaunių kaime, o maršruto pabaiga yra Švenčionėliuose. Pradėję maršrutą Kiaunos upėje, antrąją dieną jau plauksite Žeimenos upe. Šios upes yra labai vingiuotos, pasižymi tuo, kad jų dugnas visada yra smėlingas, kadangi upė yra negili, bet kuriuo metu galėsite patogiai išlipti ir pasimaudyti bet kurioje atkarpoje. Upė teka Aukštaitijos nacionaliniame parke ir Labanoro regioniniame parke, todėl aplinkui yra vien saugomos teritorijos, kuriose visada rasite akiai malonių vaizdų.

Baidarių žygis Kiaunos ir Žeimenos upėmis yra įdomus, kiek sudėtingesnis nei plaukimas kitomis plačiomis ir tiesiomis upėmis – kadangi čia yra daug vingių ir akmeningų vietų tarp kurių reikės laviruoti plaukiant baidarėmis.